Az újév kezdetén, január 9-én megtartottuk iskolánkban a Kazinczy Ferencről elnevezett Szép magyar beszéd versenyt. Ennek célja az anyanyelvi nevelés és a beszédkultúra fejlesztése. A jelentkezőknek egy ismeretlen szöveget néhány perces előzetes tanulmányozást követően kellett felolvasniuk a zsűrinek, akik adott szempontok alapján értékelték a teljesítményeket. Innen 3 diák jutott tovább 1. és 2. helyezés alapján a területi megmérettetésre. Nagykátán a Váci Mihály Katolikus Általános Iskola várta két korcsoportban a versenyzőket, ahol az 5-6. és a 7-8. osztályos kategóriában is szerepeltek tanulóink. Iskolánból Nagy Eszter 6. osztályos tanuló 2. helyezést ért el. Minden résztvevőnek gratulálunk!