Október 2 – án, hétfőn reggel a tanári kar jelmezbe öltözve vonult be a reggeli csengőszóra, és velük együtt többen is beöltöztek mesefigurának a gyerekek közül. Ezzel az apró gesztussal emlékeztünk meg nagy mesemondónk és gyűjtőnk, Benedek Elek születésnapjáról, és a magyar népmeséről. Napközben köztünk jártak a mesefigurák, feldobva ezzel a hangulatot.

Később pedig a zene világnapja alkalmából a művelődési házban megcsodáltuk a művészeti iskola növendékeinek és tanárainak előadását. Ezt a napot Yehudi Menuhin, a világhírű hegedűművész kezdeményezésére és javaslatára 1975-től ünnepeljük minden év október elsején. Karácsony Enikő és Leskó Gábor előadásában Kalotaszegi táncokat, legényest, csárdást és szaporát láthattunk.