A szerdai (09.28.) tanulmányiki rándulás alkalmával, az első osztály a szentendrei a Skanzenba látogatott el. A gyerekek már a buszon való utazást is nagyon élvezték, de az ott szerzett élmények bizonyára felülírták azt. Beérve a Skanzenba egy jó nagy sétát tettünk, betekintést nyerhettünk a régi paraszti világ életébe, néhány mesterséget is bemutattunk a gyerekeknek. Számukra az egyik legérdekesebb rész, a tanya volt, ahol testközelből nézhettük meg a tanyasi világ állatit. A legérdekesebb program, pedig csak ez után következett. Egy foglalkozás keretein belül a gyerekek visszacsöppentek az 1880-as évekbe, és így ültek vissza az iskolapadba. Egy nagyon kedves tanító bácsi bemutatta nekik és nekünk is az akkori szokásokat, szabályokat és a tanítási módszereket. A múltból visszacsöppenve a jelenbe, a gyerekek egy csodaszép mesebeli játszótéren vezethették le a felgyülemlett energiáikat.

Hírek- 2022/2023