A World Robot Olympiad™ (WRO™) egy nemzetközi robotprogramozási verseny, amelynek célja, hogy a gyermekeket és fiatalokat közelebb hozza a természettudományos ismeretekhez, tantárgyakhoz, valamint ösztönözze őket a mérnöki, informatikai szakma választására. A csapatok 2-3 tag és egy csapatvezető közösen oldják meg az évente megújuló kihívásokat. A versenyen a csapatok a robotjukat LEGO MINDSTORMS® elemekből építik meg, de versenykategóriától függően a többi vezérlő, építőanyag vagy programozási nyelv használata is megengedett. 8 - 25 év közötti fiatalok vehetnek részt a versenyen. Az ÚriRobi csapatunk Regular kategórián belül az Elementary korcsoportban indul.

A verseny röviden:

• A robotot a versenynapon, a meghatározott időben össze kell szerelni.
  • Feladatok megoldása egy játékpályán LEGO robottal
  • Egyéni kihívás/játékpálya a 3 korosztálynak
  • Meglepetés szabály a versenynapon (pl.: új akadály)

Programozd a jövőd! 2019