A 2020-21-es tanév az úri hagyományok, népszokások felelevenítése jegyében zajlott.

Az ideiglenesen elárvult 8. osztály a témahét első három napját Horváth Violetta tanárnővel töltötte. Első nap hagyományokat elevenítettünk meg rövid jelenetekben, mint például a keresztelő, esküvő, húsvéti locsolkodás. Ezt követően családfát rajzoltak, keresték az egymás, a családok közti rokoni kapcsolatokat, jellegzetes, Úriban sokszor előforduló családneveket.

A második napon könyvbemutatót tartottak az úri népviseletről szóló könyvről, majd a Tápió Plusz Magazin felvételét néztük meg, amelyben megismerkedhettünk az úri népviselet készítésével.

A diákok előzetesen felvételeket gyűjtöttek Úriban található emlékhelyekről, keresztekről. Ezt is bemutatták egy képsorozatban.

Hírek- 2020/2021