A reggeli megemlékezésre csinosan, ünneplőben érkeztek a gyerekek, de ezt az öltözéket rövidesen gumicsizmára cseréltük. Ellátogattunk a Fazekas tanyához tartozó csirkés telepre, hogy megtudjuk: honnan kerül a boltba a tojás?.

Hajnalka és Fanni látott minket vendégül, készséggel válaszoltak a gyerekek kérdéseire, amiből bőven akadt.

Megnézhettük hol és hogyan tartják a tyúkokat, hogyan kerül ki a rengeteg fészekből a tojás, és azt is, hogy mit esznek az állatok. A szabadon járkáló tyúkokat igyekeztek elkapni a gyerekek, így végül a bátrabbak meg is simogathattak egy szerencsés kiválasztottat. A termények feldolgozásához használt gépeket is megfigyeltük. A legnagyobb sikert a traktor aratta, amibe mindenki fel is mászhatott.  A friss levegőn napfürdőztünk még egy kicsit, gyönyörködve a közeli erdő őszi színeiben (és az őrkutyusban) majd visszaindultunk az iskolába.

Hírek- 2020/2021