Fedezd fel az erdő szépségét és őrizd meg értékét!
Ez volt a hét mottója. A gyerekek felkutatták a 2021-es év fáját. Ami a  LISZTES BERKENYE. Meghallgattuk Wass Albert : Az erdő meséje c szívhez szóló történetét. Megismerkedtünk a LÁTÓ, GYŰJTŐ és RONTÓ ember tulajdonságaival. Megegyeztünk abban, hogy mi mindannyian látó és gyűjtő emberek szeretnénk mindig lenni, amikor az erdőbe látogatunk. Egyik csodálatos napsütötte délelőttön a Halastóhoz indultunk. Célunk a tó környékének megfigyelése az erdő madarainak megcsodálása volt. Hattyút, gémet és vadkacsákat is megleshettünk. Csodálatos volt! Útközben megálltunk az akácerdőnél, azzal a céllal, hogy gyurma segítségével a fák kérgéről lenyomatot készítsünk. Ezekből később szép díszek készülnek.

Hazafelé úton kis kavicsokat és vékony ágacskákat gyűjtöttünk, amit felhasználtunk a szabályos tűzrakóhely megjelenítéséhez.

Beszélgettünk az erdőtűz okairól, megelőzéséről. Megemlékeztünk a Tűzoltók napjáról. Elkészült az Erdő fohászához a háttér.

Felidézték a gyerekek a családdal töltött erdei kirándulásokat.

Kiöntöttük a kéreg mintákat. Sok érdekes feladatot oldottunk meg az erdővel kapcsolatban az aktív panel segítségével. Egy nagyon tanulságos filmet néztünk meg, melynek címe: Amiről a fák suttognak volt.  Egy nagy séta keretében megnéztük a vihar következtében kitört fűzfa törzsét. Utunk során találkoztunk nagyon szép fenyővel, megfigyeltük a különböző korú tobozait. A gesztenyefa alatt tavalyi csírázó termés után is kutattunk, de sajnos ilyet nem találtunk. Elcsodálkoztunk azon, hogy az öt éve kivágott erdő milyen szépen kezdi visszanyerni erdő formáját.  A fák és bokrok már újra növekedésnek indultak. Megtanultuk az Erdő, erdő c. dalt, amit a hét folyamán többször elénekeltünk.

Ez a hét is programokban és élményekben gazdagon telt el.