Kedves Gyerekeim, tisztelt Szülők!

Most, így egy hét elteltével szeretném megosztani a tapasztalatainkat.

Kedves Gyerekeim, tisztelt Szülők!

Most, így egy hét elteltével szeretném megosztani a tapasztalatainkat.

Nagyon szomorú az a helyzet, hogy nap mint nap nem láthatjuk egymást. Minden kollégám szintén ezt nyilatkozta. Ebben a kialakult helyzetben azonban a sokkal több munka ellenére úgy érezzük, hogy rengeteg szeretetet kapunk diákjainktól és a szülők nagyon nagy részétől. A pozitív visszajelzés és a sok biztatás, rendkívül fontos számunkra. Köszönjük. Nagyon hálásak vagyunk a gyerekek nagy részének, akik becsülettel igazodnak a mostani körülményekhez, valamint a segítőkész, támogató szülőknek, akik bizony nehéz helyzetben is megállják a helyüket. Tisztában vagyunk azzal, hogy most senkinek sem egyszerű, sok olyan feladat szakadt a szülők nyakába akár a munkába járással, akár a Home office-szal, ami nagyon megnehezíti a mindennapokat. Erre jön még a gyermekek egész napos otthoni jelenléte, sőt a tanulásának segítése, koordinálása, melyek új feladatként hárulnak a szülőkre. Rendkívül hálásak vagyunk a konstruktív együttműködésért. Vannak még rajtunk kívül álló hibák a rendszerben, (pl. e-kréta rendszer működése, az on-line felület kiépítése) de türelemmel igyekszünk a feladatainkat elvégezni. Komoly előrelépésnek tartom, hogy mi - több iskolával ellentétben- hétfőn már elindítottuk a digitális munkarendet. Nagyon kérünk mindenkit, különösen a tisztelt Szülőket a türelmes, segítő helytállásra.

Nagyon kevés szerencsére az a gyermek, akik még nem jeleztek vissza. Kérjük, ezt mindenképpen tegyék meg! Természetesen ez a hét még  a tesztelés időszaka volt, de nagyon büszkék vagyunk a többségre, akik megértették jobbító szándékunkat. Csak így fogunk az elkövetkező időszakban eredményesek lenni.

Kedves Gyerekeim!

Nem azt kérjük tőletek, hogy egész nap csak tanuljatok, hanem, hogy vigyetek egy új rendszert az életetekbe. Minden nap időben keljetek fel és fogjatok hozzá a napi órarendi feladataitokhoz. A nagy részét el is tudjátok végezni, és csak rövid visszajelzést várunk tőletek. Tudjuk, hogy akinél több ember dolgozik egy gépen vagy telefonon, annak nehezebb, de a határidők tágak. Ezt is figyelembe vesszük. Viszont tanulni mindenkinek kell. Hamarosan értékelésre is sor kell, hogy kerüljön, így mindenkinek alkalmazkodni szükséges.

Nagyon jólesően olvassuk a diákjaink biztató bejegyzéseit, akik sajnálják, hogy nem lehetünk együtt. Higgyétek el Kedveskéim, nálunk jobban, senki sem sajnálja ezt.  Mi azonban olyan iskola vagyunk, akik mindig pozitívan állunk Hozzátok. és minden helyzetben a megoldást keressük. Együttes összefogással, egymás lelki támogatásával hiszem, hogy a legjobbat hozzuk ki most az adott helyzetből.

Kitartást, türelmet kívánok mindenkinek a nehéz hét után, legyen igazi pihentető a hétvége! Jövő héten folytatjuk.

Demeterné Ecseri Katalin