„Állati jó” művészeti modul a harmadik osztályban

Jó hangulatban, érdekesebbnél érdekesebb programokkal zajlott a héten a művészeti modul megvalósítása.

Olvastunk sok állatos mesét. Hallgattunk állatokról szóló dalokat, verseket. Nagy izgalmakat váltott ki a találós kérdések megfejtése, mivel a megoldást a gyerekek  mindig kivetítőn nézhették meg és várták, hogy vajon az ő megfejtésük egyezik –e a képen láthatóval. Otthon családi szókígyót készítettek csak és kizárólag állatnevekből. Fejtettünk keresztrejtvényt is.

Az aktív panel segítségével puzzle-t raktak ki a gyerekek. Interaktív módon kutyusokat hajtogattak. Kutatást végeztek a neten az állatok világnapjával kapcsolatban. Megismertek állatokat ábrázoló festményeket és állatokról szóló zeneműveket hallgattak.

A legfantasztikusabb élmény számukra az volt, amikor lefotózták és elküldték nekünk a saját állatokról a képeket. Bemutatta mindenki az ő kedvenceit. Az osztály tanulóinak összes állatáról leltárt készítettünk. Kiderült, hogy kutya több mint 40, cica pedig közel 50 van osztály tanulóinak.

Nagyon jól sikerült ez a hét, mindenki fantasztikusan érezte magát.