Napsütés, móka, kacagás Szentendrén

Az időjárás kegyes volt velünk, hisz a kirándulást megelőző napok borongós idejét felváltotta egy kellemes, napos idő. Ebben a szép időben indulhattunk el Szentendrére az első, illetve második osztályos gyermekekkel.

Első állomásunk a Városi Tömegközlekedési Múzeum volt. Diákjaink betekintést nyerhettek a tömegközlekedési eszközök múltjába és fejlődésébe. Örömmel vették birtokba a régi vonatok, villamosok szerelvényeit. Spontán játék keretében utaztak is a gyermeki képzelet világában.

Ezt követően folytattuk utunkat a Skanzenbe (Szabadtéri Néprajzi Múzeum), ahol hatalmas sétát tettünk, és élveztük a jótékony napsütést. Megismerkedtünk nagyszüleink, dédszüleink életével. Megcsodáltuk, hogy milyen házakban éltek, hol és hogyan főztek, hol aludtak, mivel töltötték a napjaikat. Beléptünk a szélmalom és a vízimalom belsejébe is, ahol meghallgattuk, hogy hogyan élt a molnár és családja, hogy     zajlott régen a búza megőrlése, miként lett a búzából kenyér.

A nap végén boldogan, élményekkel gazdagodva és kellemesen elfáradva tértünk haza kis falunkba.

Hírek - 2019/2020