2019. március 22-én rendeztük meg idén a térségi prezentációs versenyt. Ezt az innovációs versenyt tavaly indítottuk el, és mivel sikeresnek bizonyult, szeretnénk meghonosítani. Idén 6 iskola részvételével szerveztük meg: Albertirsa, Dánszentmiklós, Kóka, Sülysáp, Tápiószecső, Úri iskoláival.

„A ma iskolájában olyan problémák megoldására kell felkészíteni a gyerekeket, amelyekről ma még azt sem tudjuk, hogy problémák.” Vekerdy Tamás gondolatához kapcsolódva elmondhatjuk, hogy ahhoz, hogy a tanulókat felkészítsük a ma és a holnap világára, a tanári szerepnek is igazodni kell a 21. század technológiai és kulturális változásaihoz. A tanulás-tanítás folyamatát a releváns tudás személyre szabására és innovatív alkalmazására kell fókuszálni.

Olyan gyorsan változik a világ, hogy az a tulajdonság válik leginkább piacképessé, ki milyen gyorsan tanul és tud alkalmazkodni új helyzetekhez. Ezért igen nagy szükség van ma az innováció különböző területeken való érvényre jutására. Így az innovatív megoldások, eszközök alkalmazása az oktatásban ma már szükségszerű és elengedhetetlen.

A zsűrizésre nagy örömünkre idén is sikerült nagyszerű szakembereket elcsábítani: a zsűri elnöke, iskolánk egykori diákja, volt tanítványunk, Bakos Lívia, az Echo televízió szerkesztő riportere volt, a zsűri tagjai pedig szintén egykori tanítványunk, Harsányi Barbara, média- és kommunikációs szakember, valamint a Ceglédi Tankerületi Központ szentmártonkátai médiacsoportjának vezetője, Kiss Éva.

Nagyon erős volt a mezőny, magas szintű prezentációs előadásokat hallhattunk, különösen a 7-8. osztályos kategóriában szerepeltek igen sokan.

A mi diákjaink közül 5-6. osztályos korcsoportban 1. helyezést ért el Békés Adél, 6. osztályos tanuló, 3. helyezett lett Kovács Huba, 5. osztályos tanuló.  A 7-8-os korcsoportban 1. helyezést kapott Nagy Simon, 7. osztályos diákunk, és Turi Katica, nyolcadikos tanulónk.

Különdíjat kaptak azok a növendékeink, akik idén kísérleti jelleggel angolul készítettek prezentációs előadást párosával: 7. évfolyamban – Pintér Szabolcs és Bognár Bence, a nyolcadikból pedig Juhász Dóra, Tóth Kristóf.

Hálásan köszönjük a segítséget, amit a vendégváráshoz kaptunk: a sok süteményt és a szülői aktivitást a finomságok készítésében. Külön köszönet SZM elnökünknek, Hegyesiné Dettinek, aki a szülői összefogást irányította.

Egy rendezvény sikerét mindig meghatározza az összefogás: elmondhatjuk, hogy ez tejes mértékben igaz volt erre a versenyre: köszönet Pap Éva, Somogyi Miklósné, Dobosné Földi Brigitta, Szabóné Pintér Ágota, Paput Tiborné, Csatlós Anna, Katona Tibor Andrásné, Horváth Violetta, Turiné Cser Katalin, Sárköziné Jancsovics Mária, Juhász Szilvia, Solti Gábor, Mondok Brigitta kollégáknak a magas fokú szervezésért, a segítő gyerekeinek, akik az útbaigazítást vállalták.

Szponzorálta a versenyünket az Úri Pékom pékség, az úri csokigyár, Mázás Éva, Emericus. Nagyon hálásak vagyunk. Nélkülük nem tudtuk volna ezt a színvonalat biztosítani.

A tankerület az ajándékokkal támogatta a rendezvényt.

Remek versenyen vagyunk túl, jövőre folytatjuk.

Demeterné Ecseri Katalin