Beszámoló a XXXVIII. Országos Táncháztalálkozó és Kirakodóvásár 2019.04.07-én megrendezett családos programján való látogatásunkról

„A Táncháztalálkozó a népzene, a néptánc és a tárgyalkotó népművészet seregszemléje, amelyen műkedvelő és hivatásos előadók, gyermek és felnőtt néptáncegyüttesek, zeneiskolások és hagyományőrző népművészek működnek közre, a Kárpát-medencei és a moldvai magyarság, a világban bárhol máshol élő magyar közösségek, valamint a hazai nemzetiségek képviseletében.”

Az Országos Táncháztalálkozóra idén, első alkalommal látogattunk el az Úri Szent Imre Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola néptánc tagozatos növendékeivel. A programra az iskola 14 tanulója és 5 szülő kíséretében érkeztünk. A közös utazás szervezésében és a programon való időtöltésünk alatt közreműködő szülők nagy segítségemre voltak. A csoport mindvégig megbízhatóan együttműködött és lelkes érdeklődéssel vett részt a rendezvény programjain, illetve a következő tevékenységekben, úgy, mint:

• kézműves foglalkozások,
  • alternatív játszóház és játékos vetélkedő,
  • virtuális kiállítás- és vásárlátogatás,
  • tánctanítás.

A program előadásai között megnéztük az év aranysarkantyú és gyöngygallér díjazott szólistáit, ill. a nagyszínpad egyik fő produkcióját.

A programok által a gyerekek amellett, hogy élményekkel gazdagodhatnak, élő inspirációt és motivációt gyűjthetnek a népi kultúrával kapcsolatos tevékenységeik műveléséhez.

A felsoroltak mellett azért is tartom fontosnak a művészeti iskola óráin kívüli, hasonló rendezvények látogatását, mert ezek által színesebb képet kaphatnak a néptánc tagozatos és akár a laikus növendékek is a magyar autentikus - néptánc, - táncház, - népművészet régi, illetve ma is élő hagyományairól, ill. hagyományait művelő egyesületekről és alkotókról.

A résztvevő gyerekek és szüleik visszajelzései alapján úgy gondolom, hogy a továbbiakban is érdemes kezdeményezni ilyen jellegű rendezvények látogatását.

Hírek - 2018/2019