A heti esős idő után kicsit sem reménykedhettünk a jó időben, azonban mégis megtörtént a csoda. Ragyogó napsütésben indultunk útnak 44 kicsi gyermekkel. Az úti cél Vác, Vácrátót volt.

Miután megérkeztünk Vácra, először a játszóteret rohamozták meg a gyerekek. Játék és tízórai után elsétáltunk a Hajó Múzeumhoz. A kiállítás nagyon tetszett mindenkinek. A hajók megcsodálása után következett Sajdik Ferenc karikaturista tárlatának megtekintése. Itt egy kedves hölgy beszélt nekünk az egyes képek történetéről. Következett az ebéd. A téren meghallgathattuk a csodálatos harangjátékot is. Ebéd után megleptünk tanulóinkat egy kis finom fagyival. Nagy volt az öröm. Ez után a vácrátóti arborétum különleges növényvilágával ismerkedtek a gyerekek. Itt fogyasztottuk el az uzsonnánkat a vízimalom mellett. Már majdnem sétánk végére értünk, amikor egy kis nyári zápor tette izgalmassá a délutánt. Pillanatok alatt előkerültek az esőkabátok, így még csak meg sem áztunk.

Buszra szálltunk és indultunk haza. A buszon hazafelé, többen álomba merültek. A gyermekek megállapították. Ez egy nagyon jó kirándulás volt.

Hírek - 2018/2019