A Magyar Nyelvtudományi Társaság által meghirdetett XXI. Simonyi Zsigmond helyesírási versenyre iskolánk összesen 22 felső tagozatos diákot nevezett.

Az 5. évfolyamosok közül Békés Adél, Brecsok Nóra, Dóczi Csenge, Dóczi Emese, Fazekas Krisztina, Groszmann Karina, Király Sára, Kovács Dominik, Varró Lili, Vajda Botond, a 6. évfolyamosok közül  Babicska Beatrix, Boda Júlia, Bognár Bence, Kovács Luca, Fajd Katica, Nagy Simon, Pintér Szabolcs, a 7. évfolyamon Turi Katica és Bán-Kovács Gergő, a 8. évfolyamon Győri Zsolt, Solti Jeromos és Solti Martin indult a versenyen.

Az iskolai fordulót országosan 2017. november 23-án tartották.

Idén diákjaink többsége 70-80%-os eredménnyel teljesítette a versenyt. Egy diákunk, Turi Katica jutott tovább 93%-os eredménnyel a 2018 tavaszán megrendezésre kerülő megyei válogatóversenyre.

Reményeink szerint ott is szép eredményt ér majd el.

Minden résztvevőnek gratulálunk!

Horváth Violetta