Budapesten a CSOPA PLAYBAR-ban töltöttünk el 4 órát, ahova tömegközlekedéssel érkeztünk. A helyszínek látogatása közötti időkben interaktív játékokkal játszottunk.

Először az Illúzió kiállításon Picassonak álltunk modellt. A tükörszobának is nagy sikere volt, sok fotó készült. Belekóstoltunk a végtelenség érzetébe. 3D-s képeket nézegettünk.

Az előadóteremeben izgalmas kísérleti bemutató keretében eljutottunk a fagy birodalmába. Látványos kísérletekben vettünk részt.

Richter Gedeon laborban megtudhattuk, hogy az okostelefon a netezésen, telefonáláson és játékon kívül laboratóriumi műszerként is használható, és hologramokat készítettünk vele.

A 9D mozi volt a legsikeresebb. Két filmet is megtekintettünk: A hullámvasúttal a környék legfurcsább helyeit jártuk be a barlangoktól kezdve, a tavakon át, az elhagyatott a vasútállomásokig. Túléltük a legextrémebb ütközéseket is, ha elfogyott alattunk a sín! A robogás közben szél fújta a hajunkat, a tavat átszelve víz fröccsent ránk, a tűz is fel-fellobbant és a villámok is csapkodtak a fejünk fölött! Téli bob pályán versenyeztünk, ahol rögtön az arcunkba csapott a hó! A szoros verseny közben kisebb barlangokban is jártunk, jégcsapokat hasítottunk le a pálya széléről, melyről a víz fel is fröccsent ránk. A pálya itt-ott hiányos volt, így megéltük a zuhanás érzését.

Hírek - 2016/2017