Az Óvoda és iskola közötti átmenetet segíti a művészeti iskola hagyományos Mikulás hangversenye, melyet ebben az évben 2014.12.09-én 10 órakor tartunk az Úri Művelődési Házban.

Ebből a kivételes alkalomból a művészeti iskola zenész gyermekei Mikulás és Karácsonyi dallamokkal köszöntik a kis óvodásokat. A növendékek mindig nagy örömmel készülnek erre a fellépésre, hiszen sokak testvérüknek muzsikálnak és mindannyian szép emlékeket hordoznak az óvodás évekből. A hangversenyt minden alkalommal közös énekléssel kezdjük, amely egy „igazi ünnepváró” hangulatot teremt. Az óvodások jó kedvvel és teljes odaadással éneklik a jól ismert dallamokat. Remek alkalmat kínál a kicsiknek ez a hangverseny, hogy megismerjék a művészeti iskolában tanított hangszereket. Az intézmény számára pedig fontos, hogy az óvodás gyermekek kedvet kapjanak a hangszertanuláshoz, hiszen a következő évek művészeti iskolás gyermekeit így tudjuk kinevelni.

A zenetanulás nagyon fontos mérföldkő a gyermekek életében, mert hozzájárul személyiségük magasabb szintű fejlesztéséhez. A zenetanulás során a gyermekek tehetsége kibontakozik, fejlődik kreativitásuk, az alkotókedvük és önmegvalósító képességük. A zene és a művészetek ízlést fejlesztenek és megtanítja a gyermeket, hogyan osszák meg másokkal gondolataikat, érzelmeiket.

Műsor

Boros Polina