Az UNESCO által kiadott Oktatás Mindenkiért (Education for All - EFA ) Globális Elemző Beszámoló szerint, míg az oktatásba bekerülő gyermekek száma nő, de egyaránt lényeges az is, hogy a diákok megfelelő minőségű nevelést kapjanak.

Írta: Lukács Ildikó
       tagintézmény-vezető

Minőségi oktatás alatt ezért általánosságban az olyan oktatást értjük, amely a fiataloknak és más tanulóknak azokat a helyileg releváns képességeket biztosítja, melyek szükségesek ahhoz, hogy a társadalomban sikeresen funkcionáljanak; megfelel a diákok életének, vágyainak és érdeklődési körének éppen úgy mint a családjuknak és a társadalomnak, nyitva áll mindenki előtt, és figyelembe veszi a jogokat.

A művészi kifejezés módok elsajátítása erősíti a tanuló azon képességét, hogy megértsen, értékeljen, méltányoljon más embereket, kapcsolatot teremtsen és kommunikáljon velük. Ez a folyamat egyedülálló perspektívákat nyújt számos tantárgy területére egy átfogó iskolai programban. Olyan perspektívákat, amelyeket egyetlen más oktatási eszközzel sem lehet felfedezni.

Végül és nem utolsósorban, a művészetoktatás hozzájárul az olyan neveléshez, amely integrálja a fizikai, intellektuális és kreatív fakultásokat. Ez egy dinamikusabb és gyümölcsözőbb kapcsolatot eredményez az oktatás, a kultúra és a művészetek között.

Művészetoktatás