A Kormány 1265/2017. (V. 29.) Korm. határozata értelmében a 2017/2018-as tanévben az iskolánk minden tanulója térítésmentesen kapja tankönyveit, munkatankönyveit és munkafüzeteit.

Ebben a tanévben már nincs tankönyvosztásra külön kijelölt nap, hanem szeptember 1-jén az első tanítási napon délelőtt saját tantermükben kapják meg tanulóink a tankönyvcsomagjaikat. Kérjük, hogy minden tanuló az iskolatáskáját is hozza magával. A tankönyvek mellé két példányban kapnak egy átvételi elismervényt arról, hogy a tankönyvcsomagot hiánytalanul átvették, egyik példányt kérjük aláírva visszahozni.

1. és 2. osztály:

• A tankönyvek, munkafüzetek a tanuló tulajdonában maradnak, tanév végén nem kell visszaadni azokat.

3-8. osztály:

• 3-8. osztályban a tartós, leltári kóddal ellátott tankönyveket tanév végén jó állapotban, tisztán vissza kell adni. A tankönyvben írni, rajzolni nem szabad (grafittal sem).
  • munkafüzetek, munkatankönyvek, nyelvkönyvek a tanuló tulajdonában maradnak.
  • atlaszokat 8. osztályban, tanév végén kell leadni.

Tartós tankönyv jellemzői:

• Leltári kóddal, bélyegzővel ellátott tankönyvek.
  • Beleírni, rajzolni nem szabad (grafittal sem).
  • Legfeljebb 5 tanévben használatban lesz, ha addig el nem avul.

A tartós tankönyvet használó tanuló kötelességei:

• A tanuló minden tanév elején tollal a tanév megnevezése mellé beírja a nevét.
  • A tanuló köteles a tankönyveire vigyázni. Amilyen állapotban megkapta tanév elején, olyan állapotban visszaadni tanév végén.

A tartós tankönyvet használó tanulók jogai:

• Az a tanuló, aki használja az adott évben, 1-től 5-ig értékelheti a tankönyv állapotát év elején és év végén (leadáskor).
  • Ha hibás, kevésbé jó állapotú tankönyvet kapott a tanuló, akkor azt egy lapon külön jelezheti a hibák felsorolásával. A listát hozzáfűzzük az átvételi elismervényhez.
  • Az a tanuló, aki használja az adott évben már év elején megnevezheti azt a tanulót, akinek továbbadná a tankönyvét.