szeptember 2017

A Tehetség napja tiszteletére megrendezett Zenei versenyen Úriban és Mendén is három korcsoportban versenyeztek növendékeink. A verseny alatt nagy volt az izgalom, sokan meghallgatták társaikat. A zsűrinek, mint mindig, most is nehéz dolga volt, mert a zenélő gyermekek egytől egyig tudásuk legjavát adták. Koncentráltan, odafigyelve és nagyon ügyesen adták elő versenyműsorukat. A következő eredmények születtek:

Mende 2016.04.07.

Munkhárt Károly Armand

Vasanits Dénes

Tóth Sándor

Tápiószentmártonban 2016.03.22-én a zongoraversenyt szerveztek „Bartók – Sibélius évfordulók jegyében”. Szörfi József az Úri tagintézmény és Juraszik Marcell a mendei telephely növendéke készültek fel erre a versenyre. Műsoruk a következő volt: Szörfi József műsora: kötelező-Bartók Béla, Este a székelyeknél, szabadon választott - Bartók Béla: Nem messze van ide Hargitta, Ha felmegyek a budai nagy hegyre című művek voltak. Juraszik Marcell a következő darabokkal szerepelt: kötelező - Bartók Béla: Játék, szabadon választott - Farkas Ferenc: Magyar tánc.

Mind a két növendékünk nagy lelkesedéssel és rengeteg gyakorlással készült a zongora versenyre. Szörfi József a VI. korcsoportban aranydiplomát kapott. A növendékek elkészítő tanára Piller Balázs volt.

Sok szeretettel gratulálunk!

2015.10.19-én „Ügyeskedj-spórolj-takarékoskodj!” címmel tartott rajzversenyt a művészeti iskola, megelőlegezve az általános iskola Témahetét.

Növendékeink a szolfézs órák idejében komplex összművészeti versenyen vettek részt. Művészeti iskolánkban minden képzőművészeti versenyünket összekötjük egy kis közös zenehallgatással. Most mesefilm zenéket hallgattak a gyerekek és örömmel töltötte el őket, ha felismerték valamelyiket. A munkát mindenki nagy izgalommal kezdte meg. A pályaművekben sok ötletet rajzoltak le, hogyan lehet takarékoskodni és pénzt spórolni. Ezek felölelték az élet minden szegmensét, mert tanulóink java része nem elégedett meg a „malacpersely-féle” régi és egyszerű takarékoskodással. Sokan rajzoltak napkollektorokat, napelemeket. Növendékeink közül sokan papírra vetették a jó és a rossz lehetőségeket is. Nagyon sok szép rajz született, igazán nehéz volt a helyezetteket kiválasztani.

Az „Ügyeskedj-spórolj-takarékoskodj!” képzőművészeti verseny eredményei:

1. osztály

Lázók Bettina, Szabó Glória

2. osztály

Nagy Boglárka

Madai Csenge

Boros Polina Amália

3-4. osztály

Groszmann Karina, Békés Adél

Bálint Anna Kamilla

Brecsok Nóra

Felsősök

Füzes Angéla

Farkas Bálint

Csontos Enikő

Lukács Ildikó
intézményegység-vezető

A Tehetség Napja tiszteletére művészeti iskolánk mendei telephelyén 2015.04.15-én szerdán zenei versenyt rendeztünk. A versenyt eredetileg március utolsó hetében szerettük volna megtartani, de az általános iskolai sok program miatt elcsúsztattuk a tavaszi szünet utánra.

Sajnos nem mindenki szeretett volna elindulni zenei versenyünkön, de a megmaradt bátor jelentkezők nagy izgalommal készültek fel.

Tápiószentmártonban 2015.03.26-án a furulyaversenyt szerveztek a Földváry Miklós Alapfokú Művészeti Iskolában. A Kistérségi furulya versenyen már harmadik éve indulnak művészeti iskolás furulyásaink és mindig szép eredményekkel érkezünk haza. Idén is 8 növendékkel indultunk és mindenki szépen helytállt.

Fotógaléria

A Tehetség Napja tiszteletére Úriban március 18-án szerdán szolfézs versenyt rendeztünk. Ezen a napon művészeti iskolánkban „történelmet írtunk”, hiszen 2003-óta nem volt szolfézs verseny ebben az intézményben.

Fotógaléria

A Tehetség Napja tiszteletére Úriban március 17-én kedden zenei versenyt rendeztünk. A növendékeink négy kategóriában versenyeztek. A kategóriákat úgy állítottuk össze, hogy figyelembe vettük a csoportokon belül a gyermekek életkorát, valamint a zenetanulással eltöltött időt.

Tápiószentmártonban 2015.03.17-én a zongoraversenyt szerveztek, melyet az „Orosz zeneszerzők” jegyében” hirdettek meg. Sok gyakorlással és munkával készült erre a versenyre művészeti iskolánk növendéke, Szörfi József. Műsora a következő volt: Szelizvanov: Tréfácska és Bartók Béla: Balkéztanulmány. A verseny zsűrije Aranydiplomával díjazta zongora játékát. Felkészítő tanára Piller Balázs volt.

Sok szeretettel gratulálunk mindkettőjüknek!!!!!!!

Nagy siker!! Sok szeretettel gratulálunk!!

2011.04.09. Monor - Regionális Ki mit tud?

2012.03.11. Nagykáta - Térségi KI MIT TUD?

2013.02.20. Tápiószentmárton - „I. Kistérségi furulya verseny”

2013.03.10. Nagykáta - KI MIT TUD?

2013.03.20. Tápiószentmárton - Zongoraverseny „A könnyű zene jegyében”

2013.03.24. Nagykáta - Ki mit tud?

2014.02.19. Tápiószentmárton - „II. Kistérségi furulya verseny”

2014.03.26. Tápiószentmárton - Zongoraverseny „A szonatina jegyében”

2015.03.18. Tápiószentmárton - Zongoraverseny az „Orosz zeneszerzők” jegyében

2014. március 26-án, Tápiószentmárton adott otthont a Regionális Zongoraversenynek, amely az idén a szonatina témakör jegyében zajlott.

NAGY SIKER VOLT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2014.02.19-én Tápiószentmártonban Regionális Furulyaversenyt rendeztek.

A versenyen elért helyezések:

Úri - Mende

A Mende-Úri Általános Iskola és AMI 2013. november  26-27-én megtartott „Péter és a Farkas –a hangszerek bűvöletében” című rajzverseny győztesei:

Mende

I. helyezés:   Tar Veronika és Bakos Abigél

II. helyezés:  Bódis Virág

III. helyezés: Túri Katica

A NOKI ÁMK Szervánszky Endre Művészeti Iskola "Mese-Rajz-Opera" címmel képzőművészeti versenyt tartott.

Eredmények:
Úri: 1. csoport:
I. helyezett: Fajd Katica és Füzes Angéla
II.helyezett: Juhász Dóra és Paksa Boróka
III. helyezett: Debreczeni Krisztina

Úri: 2. csoport
I. helyezett: Tar Veronika és Túri Katica
II. helyezett: Belcsik Bettina és Bódis Virág
III. helyezett: Paksa Boglárka és Túri Laura.

Mende: 1. csoport:
I. helyezett: Mathi Szilvia és Péterbencze Sára