április 2018

HIRDETMÉNY
az általános iskolai beiratkozás
rendjéről

A hagyományokhoz híven idén is megrendeztük iskolánkban a Magyar Költészet Napja alkalmából vers- és prózamondó versenyünket. Rendhagyó módon kicsit korábban, hogy időben nevezni tudjunk a járási fordulóra. Az alsó és a felső tagozaton is szép számmal indultak verssel, mesével a diákok.

A két munkaközösség-vezető, Szabóné Pintér Ágota és Horváth Violetta megnyitója után Horváth Violetta tanárnő zenés filmösszeállítását láthattunk, amely József Attila életébe, megzenésített műveibe, korszakonkénti megítélésébe nyújtott betekintést. A bemutató után következtek a fellépők verssel, prózával.

A zsűrinek nagyon nehéz dolga volt, hogy a színvonalas előadások közül kiválassza a dobogós versenyzőket. Több megosztott helyezés is született.

Alsó tagozaton az alábbi eredmények születtek:

1-2. osztályos korcsoport:

1. helyezett:    Turi Bodza

3-4. osztályos korcsoport:

1. helyezett: Szabó Glória

A felső tagozatos eredmények:

5-6. osztályos korcsoport:

1. helyezett:    Boda Júlia

2. helyezett:    Pintér Szabolcs

3. helyezett     Békés Adél

7-8. osztályos korcsoport:

1. helyezett:    Győri László Zsolt és Túri Katica megosztva

2. helyezett:    Tóth Kristóf

3. helyezett     Staindl Dominik

Gratulálunk minden versenyzőnek, díjazottnak a színvonalas produkcióért! Köszönjük a zsűriző tanárok, Demeterné Ecseri Katalin igazgatónő és Sárköziné Jancsovics Mária igazgatóhelyettes, Lengyelné Gál Henrietta, Csatlós Anna, Belovainé Papp Katalin, Arnócz Ildikó, a felkészítő tanárok munkáját, a szülők támogató segítségét, ösztönzését!

Az első helyezést elért tanulóink áprilisban képviselik iskolánkat a járási versenyen.