Képgaléria

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Eseménynaptár

április 2018
H K Sz Cs P Szo V
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Felvételi körzetünk

Iskolánk felvételi körzete:
Úri község közigazgatási területe

Iskolánk felvételi körzete
a 2018/2019. tanévben

HIRDETMÉNY
az általános iskolai beiratkozás
rendjéről

November 24-én pénteken pályaorientációs napot tartottunk az iskolában. Ennek előzményeként, csütörtökön látogatást tettünk a csokoládégyárban.

Ennek során a gyerekek testközelből láthatták egy modern gyár működését, felépítését. Minden munkafolyamatot megfigyelhettünk az alapanyagok beérkezésétől a kész termékek csomagolásáig. Természetesen egy kis kóstolásra is volt lehetőség és még ajándék csokoládét is kaptak a gyerekek.

Pénteken reggel az előző napi élményeket elevenítettük fel, átgondolva milyen sokféle szakma kapcsolódik a csokoládé gyártásához. Ezután (amíg még volt áramunk) Mekk Elek, az ezermester révén ismerhették meg a gyerekek, milyen is az, aki kontár munkát végez. A délelőtt folyamán csoportmunkában különböző foglalkozások képeit színezték ki, majd információkat gyűjtöttek az adott szakmáról.

Tízórai után a mentősök hivatását ismerhették meg személyesen Várszegi Zsolt jóvoltából, aki szemléletes, interaktív előadást tartott a tanulóknak, melynek végén még ajándékot is kaptak.

Később kirakós játékkal csoport- és páros munkában különböző foglalkozásokban használatos eszközöket gyűjtöttek össze. Ebéd után cukrászsüteményeket kóstoltunk, majd az Amerikából jöttem nevű játékkal zártuk a délelőttöt, felelevenítve a nap során megismert mesterségeket.