január 2018

November 24-én pénteken pályaorientációs napot tartottunk az iskolában. Ennek előzményeként, csütörtökön látogatást tettünk a csokoládégyárban.

Ennek során a gyerekek testközelből láthatták egy modern gyár működését, felépítését. Minden munkafolyamatot megfigyelhettünk az alapanyagok beérkezésétől a kész termékek csomagolásáig. Természetesen egy kis kóstolásra is volt lehetőség és még ajándék csokoládét is kaptak a gyerekek.

Pénteken reggel az előző napi élményeket elevenítettük fel, átgondolva milyen sokféle szakma kapcsolódik a csokoládé gyártásához. Ezután (amíg még volt áramunk) Mekk Elek, az ezermester révén ismerhették meg a gyerekek, milyen is az, aki kontár munkát végez. A délelőtt folyamán csoportmunkában különböző foglalkozások képeit színezték ki, majd információkat gyűjtöttek az adott szakmáról.

Tízórai után a mentősök hivatását ismerhették meg személyesen Várszegi Zsolt jóvoltából, aki szemléletes, interaktív előadást tartott a tanulóknak, melynek végén még ajándékot is kaptak.

Később kirakós játékkal csoport- és páros munkában különböző foglalkozásokban használatos eszközöket gyűjtöttek össze. Ebéd után cukrászsüteményeket kóstoltunk, majd az Amerikából jöttem nevű játékkal zártuk a délelőttöt, felelevenítve a nap során megismert mesterségeket.