2017.10.25-én pályaválasztási börzén vettek részt a továbbtanulás küszöbén álló nyolcadikosaink.

Sülysápon a szőlőstelepi általános iskolában láttak minket vendégül a szervezők. A börzén ennek a régiónak az iskolái vonultak fel és betekintést nyújtottak a gyermekek számára. Volt, aki lövészetet gyakorolt, tésztát formázott, tesztlapot töltött vagy kérdéseket tett fel a középiskola képviselőinek.

A program jó hangulatban telt, aki tanácstalan volt jövőjét illetően az kaphatott hasznos ötleteket.

Mint minden évben, idén is megemlékeztünk a zene világnapjáról.

Hagyományainktól eltérően ebben az évben nem csak növendékek, hanem a zeneiskola tanárai is részt vettek az ünnepi műsorban.

Iskolánk a 2016/2017-es tanév során részt vett a Jobb Veled a Világ Alapítvány által működtetett Boldogság Intézet pályázati kiírásán.

Ennek keretében minden osztályban tartottunk boldogságórákat, három osztály (2., 4., 5.) dokumentálta is ezeket a foglalkozásokat.

A 10 hónapon át tartó program után iskolánk megpályázta az „Örökös Boldog Iskola” címet, amelyet sikerült is elnyernünk. Az ünnepélyes címátadásra 2017. október 5-én került sor Budapesten egy szakmai nap keretében, ahol az iskola küldöttei személyesen is meghallgathatták prof. Oláh Attila, prof. dr. Bagdy Emőke egy-egy előadását.

Szeptember végén iskolásaink papírt gyűjtöttek. Idén is segítségünkre volt sok szülő, több olyan is, akik nagyobb mennyiségű papírral tudtak nekünk segíteni.

Több, mint 12 tonnát sikerült gyűjtenünk, így gyarapítva az osztályok pénzét.

Köszönjük minden résztvevő diáknak és szülőnek a segítséget!

Hírek - 2017/2018

2017-2018

2017. szeptember 28-án, csütörtökön a 7. és a 8. osztályosok részt vettek a Középiskolák 27. börzéjén, amit hagyományosan az Újpesti Kulturális Központ Ifjúsági Házában rendeztek meg.

Diákjaink számos gimnáziummal, szakiskolával és szakgimnáziummal ismerkedhettek meg. Rengeteg sokrétű stand színesítette a programot. Szavazhattunk a legtetszetősebbnek ítélt standra is (a bűvésziskola előtt álló hatalmas tömegből ítélve, valószínűleg ők nyerték meg ezt a címet).

Hagyományaink szerint idén is meggyújtottuk a tábortüzet. Elbúcsúztattuk a nyarat, a pihenés után újra kezdődhet a munka!

Újra véget ért a nyár, elérkezett szeptember elseje. Igazgató néni ünnepélyesen megnyitotta a 2017/18-as tanévet.

A negyedik osztályosok versekkel, furulyaszóval búcsúztak a nyártól.