Képgaléria

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Eseménynaptár

Május 2017
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Időjárás

Felvételi körzetünk

Iskolánk felvételi körzete:
Úri község közigazgatási területe

Iskolánk felvételi körzete
a 2017/2018. tanévben

Az Úri Szent Imre Általános Iskola negyedik osztálya 2016. október 7-én Budapestre kirándult, a Mezőgazdasági Múzeumba. A rendkívül gazdag kiállítás mellett részt vehettünk egy érdekes múzeumpedagógia programban is. Öt fős csoportok indultak Erzsébet királyné ellopott nyakékének keresésére. Az izgalmas nyomozás sikerrel járt, és a teljes kiállítótér bebarangolása után minden csapatnak sikerült megtalálnia a tettes. Érdeklődve jártuk végig a húsmíves mesterséget bemutató időszaki kiállítást is. Itt találkoztunk az utolsó bakonyi sertés kitömött példányával.

Egy idegenvezető kíséretében felmentünk az Apostolok tornyába, ahol gyönyörű panoráma tárult elénk.

A Kaputorony megtekintése után bekapcsolódtunk a Vajdahunyad vár környékén zajló vásári forgatagba. A sokféle portéka mellett hagyományos mesterségekkel is megismerkedhettünk. Székely Dominik kipróbálhatta a lábbal működő fújtatót, és tűzben izzított vaspálcából egy szép kampót kovácsolt. Mi pedig csodáltuk, hogy a kovácsmester segítségével hogyan alakul keze alatt az erős anyag. A városligeti séta során még megtekintettük a Széchenyi fürdő csodálatos mozaikokkal kirakott auláját és folyosóit is. Szép élményekkel tértünk haza.

Hírek