Május 2017

Az őszi közös túra után ismét együtt indult útnak az 5. és a 6. osztály. A Liszt Ferenc Repülőtérre indultuk egy 3 órás reptérlátogatásra. Az Aeroparkot sajnos nem láthattuk, mivel még nem fejezték be az áthelyezését, de mindenki kapott egy kupont, hogy később meglátogathassa.

Április 12-én vettünk részt a XXV. Ifjúsági Katasztrófavédelmi Verseny megyei fordulóján, Szigetmonostoron. A lelkes felkészítőknek és az ügyes gyerekeknek köszönhetően - alig 5 ponttal lemaradva az országos versenybe jutástól - a második helyet sikerült megszereznünk.

A hagyományokhoz híven idén is megrendeztük iskolánkban április 11-én a Magyar Költészet Napja alkalmából a vers- és prózamondó versenyt. Az alsó és a felső tagozaton is szép számmal indultak verssel, mesével a diákok.

A 2016/17-es tanévben a kistérségi Tollforgató verseny döntőjébe 6 tanulónk jutott be.

Bakos Boglárka 4. osztály, szövegértés

Vajda Botond 4. osztály, matematika

Túri Katica 6. osztály, magyar

Hostyinszki Rebeka 8. osztály, magyar

Nagy Adrienn 8. osztály, kémia-fizika

Pintér Fanni 8. osztály, magyar

A fenti tanulók 04.01-jén vettek részt a döntőn, Pintér Fanni egyéb elfoglaltsága miatt nem ment.

Az alábbi eredmények születtek:

Vajda Botond 3. hely

Túri Katica 1. hely

Hostyinszki Rebeka 2. hely

Nagy Adrienn 3. hely

Köszönjük a felkészítő tanárok és a résztvevő tanulók munkáját, gratulálunk az eredményekhez!

Hírek

A korábbi évekhez hasonlóan idén is a hetedik osztály kapta a megtisztelő feladatot, hogy műsorral készüljön az 1848 – 49 forradalom és szabadságharc emlékére. Verssel, prózával, énekkel és tánccal tisztelegtek ifjú forradalmáraink és hallhatatlan hőseink előtt.

2017. február 28-án ismételten megrendeztük a már hagyománynak számító télűző felvonulásunkat. Az óvodások és az iskolások maszkban, kereplőkkel, dudákkal, trombitákkal, sípokkal, csörgődobokkal vonultak fel a telepulés központjában, hogy elűzzék az idén hosszúra nyúlt, hideg telet, felébresszék a tavaszt.

2017. február 10.

Nagykáta, Váci Mihály Katolikus Általános Iskola

A 2017. évi Kazinczy Ferencről elnevezett "Szép magyar beszéd" szépkiejtési versenyen négy diákunk indult: Kovács Luca 5. osztály, Juhász Dóra 6. osztály, Győri László Zsolt 7. osztály, Orbán Márk 8. osztály. Idén 20 versenyző mérte össze tudását.

Nagy örömünkre Győri László Zsolt a 7-8. osztályosok korcsoportjában 2. helyezést ért el. Felkészítő tanára: Sárköziné Jancsovics Mária.

Békességes, szép adventi várakozásban volt részünk a negyedik osztályosokkal. Már november végén elkezdtük a készülődést.

A községi adventi gyertyagyújtás harmadik hetében, és a templomi gyertyagyújtás negyedik hetében a mi osztályunk tanulói adták a műsort. Mindemellett betlehemes játékkal készültünk, amellyel megleptük az Idősek Otthona lakóit, és felléptünk a Zeneiskola hangversenyén, valamint az iskolai karácsonyi ünnepségen.

Iskolánk másodikosai idén is részt vettek a Mosolygó fogacskák című pályázaton. A részvétel jutalma egy hasznos fogápolási csomag, melyből olyan sok érkezett, hogy az 1. és 3. osztályosokat is megajándékozhatták belőle.

Az Úri Szent Imre Általános Iskola negyedik osztálya 2016. október 7-én Budapestre kirándult, a Mezőgazdasági Múzeumba. A rendkívül gazdag kiállítás mellett részt vehettünk egy érdekes múzeumpedagógia programban is. Öt fős csoportok indultak Erzsébet királyné ellopott nyakékének keresésére. Az izgalmas nyomozás sikerrel járt, és a teljes kiállítótér bebarangolása után minden csapatnak sikerült megtalálnia a tettes.

Október 7-én, az őszi tanulmányi kirándulás során az 5. és a 6. osztály közösen tervezett programot.

Első állomásunk a kecskeméti planetárium volt, ahol egy érdekes előadást hallhattunk a téli és nyári napfordulóról, kivetítve láthattuk a nyári, téli égboltot képzeletben különböző szélességi körön állva.

Kicsit félve szerveztük meg az őszi kirándulást elsőseinknek. Általában ősszel csak helyben szoktunk kirándulni, mivel még nem ismerjük eléggé a kicsiket. Most viszont belevágtunk és Szentendréig meg sem álltunk. Nagyon rendesek voltak a gyerekek, fegyelmezetten viselkedtek.

A 8.b osztály Budapestre utazott. Először a Láthatatlan Kiállítást látogattuk meg. Másodiknak a Terror Háza Múzeummal ismerkedtünk.

2016. szeptember 27-én ismét ellátogattunk a Budapesten megrendezett továbbtanulási, pályaválasztási börzére, ahol nyolcadikos és hetedikes tanulóink sok információval gazdagodhattak.