Képgaléria - AMI

Március 2017

Az oboa eredete a többi fafúvóséhoz hasonlóan szintén régi gyökerekre nyúlik vissza.

Az oboa (francia hautbois = 'erős hangú fa') zeneiskolánkban egyre inkább kedveltté váló hangszer. Puha, kellemes hangja igazán szívhez szóló.

A zongora elődei azok a hangszerek, ahol a húrok billentyű segítségével szólalnak meg, pengetéssel vagy ütéssel. A zongora egyik eredetét az ókorban már ismert szerszámban, a monochordban kereshetjük, amely egy zöngeszekrény felett kifeszített húrból állt, amely húrt egy mozgatható ékkel rövidebb-hosszabb hangzó részre lehetett osztani.

Művészeti iskolánk tanítványai körében nagyon népszerű hangszer a zongora. A legkisebbektől a legnagyobbakig sikerélményekben gazdagon végzik tanulmányaikat. Azon gyermekek számára, akiknek nincsen saját hangszerük, lehetőség van Úriban, az Általános Iskolában gyakorolni.

Az első szintetizátornak nevezhető mesterséges hangkeltő eszközt az amerikai rádiótársaság (RCA – Radio Corporation of America) princeton-i laboratóriumának szakemberei, Harry Olsen és Hebert Belar készítették el az ötvenes években.

Az elmúlt évtizedekben került be Magyarországon a zeneiskolákban tanulható hangszerek sorába a szintetizátor. Művészeti iskolánkban a szintetizátor hangszer tanulása nagy népszerűségnek örvend, sok növendékünk tanul ezen a hangszeren.

A fuvola a fafúvósok hangszerek közé tartozik. Egyike a legrégebbi hangszereknek, alakja ősidőktől fogva a mai napig csak kevés változáson ment keresztül.

Zeneiskolánkban a fuvola egyre kedveltebb hangszerré válik. Selymes, lágy hangja mindenki kedvencévé teszi.

A furulya eredete nem tisztázott. Az ókori kelták és germánok által hátrahagyott hangszerleletekben viszonylag sok furulyaszerű hangszert találunk, de a keleti, muszlim kultúrkörből való származás sem kizárható.

Művészeti iskolánkba járó növendékeink legkedveltebb hangszere a furulya.