Április 2017

Étkezés

Étkezés lemondása SMS-ben a 06-20/526-0681-es telefonszámon előző nap 11 óráig.

Az alsó tagozatosok idén a fonyódligeti táborban nyaralhattak az aug. 16-21-ig tartó utolsó előtti turnusban.

Az idei nyáron is sikerült elnyernünk az Erzsébet-tábor júliusi turnusát. 2015.07.26-07.31-ig voltunk a felsős csoporttal Balatonberényben.

Mindenkinek szép, vidám nyarat és jó pihenést kívánunk szeretettel:

Demeterné Ecseri Katalin

Házi feladat a nyárra az Úri Szent Imre Általános Iskola és AMI tanulói részére

1. Reggelenként néha sétálj egyet egyedül: nézd a napsugarakat és gondolj a legjobb dolgokra az életedben! Légy boldog!
  2. Használd az iskolában tanult új szavakat: ha több dolgot tudsz kifejezni, többet is tudsz gondolni, és minél többet gondolkodsz, annál szabadabb leszel.
  3. Olvass, amennyit csak tudsz! Ne azért, mert kell. Hanem azért, mert a nyár kalandra, álmokra hív, olvasás közben pedig olyan leszel, mint a fecske, mikor repül. Olvass, mert olvasni a legjobb lázadás. (Hogy mit olvass? Ha tanácstalan vagy, keress meg egy tanárodat vagy a könyvtárost!)
  4. Kerüld el a helyzeteket, embereket, akiktől negatívnak, üresnek érzed magad. Keresd a lelkesítő helyzeteket, a téged gazdagító barátok társaságát, akik megértenek és értékelnek azért, aki vagy.
  5. Ha szomorú vagy, vagy félsz, sebaj: a nyár, mint minden csodás dolog, összezavarhatja a lelked. Vezess naplót, így beszélj arról, mit érzel! (Szeptemberben, ha szeretnéd, megbeszélheted valamelyik tanároddal.)
  6. Táncolj szégyentelenül! Táncparketten vagy egyedül a szobádban. A nyár egy nagy tánc, bűn lenne nem részt venni.
  7. Legalább egyszer nézd végig a napkeltét! Maradj csendben és lélegezz! Hunyd le a szemed, légy hálás!
  8. Sportolj sokat!
  9. Ha találkozol valaki elbűvölővel, mondd el neki méltósággal, szerénységgel. Nem számít, ha nem érti meg: ekkor nem is ő való hozzád. Ha igen, 2015 nyara ragyogó lesz mindkettőtöknek. (Ha nem jön be, ugorj vissza a 8-as pontra.)
  10. Nevess sokat!
  11. Légy boldog, mint a napsugár, megszelídíthetetlen, mint a tenger!
  12. Ne káromkodj! Légy jó modorú és kedves!
  13. Nézz filmeket szívszorító beszélgetésekkel – ha lehet, angolul vagy németül hogy fejleszd nyelvtudásod, és gyakorold az álmodást!
  14. Ragyogó napsütésben és forró éjjeleken álmodj, milyen lehet és lesz az életed. Nyáron sose add fel, tegyél meg mindent az álmaidért!
  15. Légy jó!

Az iskola pedagógusai

KÖNYVTÁR

NYÁRI NYITVATARTÁS!

HÉTFŐ: 08:00-16:00

KEDD: 08:00-16:00

SZERDA: 08:00-12:00

FIGYELEM!!!
KEDVES OLVASÓK!

A KÖNYVTÁR NYÁRI SZÜNETÉNEK IDEJE: 2015. 07. 15 - 2015. 08. 10.
Kellemes nyarat, és jó könyveket kívánok mindenkinek!

1. hét

A nyári szünet kezdetével a gyerekek szabadabban mozoghatnak és oszthatják be idejüket, illetve sok új kapcsolatot teremthetnek.

Június 8. Tankönyvek összeszedése
Június 9. 07:45-től Sportnap

A 7.b osztállyal a tanulmányi kirándulás keretében a Babilon Centerbe látogattunk el. Négy kísérő apuka segítette autókkal az odajutást. Köszönjük nekik!

A 7.a osztály Budapesten "reformkori" sétát tett a tanulmányi kirándulás alkalmával. Megnéztük az 1838-as árvíz vízállását, az egykori Nemzeti Színház helyét.

A tavaszi tanulmányi kirándulás keretében a 8. osztály a budapesti Természettudományi Múzeumba kirándult. A múzeum érdekességét csak növelte, hogy az egyedülálló múmia-kiállítást is megtekinthettük, ahol a világ minden tájáról voltak  múmiák, mumifikáláshoz szükséges eszközök.

Szakmai Nap Nagykátán a Művelődési Központ Nagytermében

2015. május 14-én 14 órától